top of page

Skvelý personál
nie je to jediné
čo Vám ponúkame

Katka_nova.png

Mikroskop

Euromex iScope IS.1153-PLi

Pomáha nám pozorovať bunky, parazity, a iné čo voľným okom nevidíme. Vďaka mnohonásobnému zväčšeniu ho vieme využiť pri vyšetrení krvného náteru, moču, trusu, cytologickom vyšetrení a parazitologickom vyšetrení. Je našou súčasťou skoro pri každej diagnostike pacientov.

Katka_nova.png

Rontgen

EcoRay ULTRA HF100

Využíva sa na diagnostiku celého tela, najmä na diagnostiku zlomenín, akútnych stavov hrudnej dutiny, požratí cudzích predmetov (najčastejšie hračiek), prítomnosti močových kameňov a mnoho ďalšieho. Často nám toto vyšetrenie samo o sebe nestačí a je potrebné ho doplniť o iné zobrazovacie metódy alebo ďalšie diagnostické vyšetrenia. Moderný digitálny RTG prístroj používaný na našej klinike má nízku dávku žiarenia, ktoré sa neodráža do priestoru. Napriek tomu, vždy pri vyšetrení chráníme olovenými vestami seba aj našich klientov.

Katka_nova.png

Veterinárny autokláv – parný sterilizátor

Vacuvet 23 B+

Vďaka nemu sterilizujeme chirurgické nástroje a pomôcky využívané pri operačních zákrokoch, kedy za krátky čas pomocou horúcej pary sa usmrtia všetky choroboplodné mikroorganizmy.

Katka_nova.png

Veterinárna vyhrievacia podložka

Carbon Tech Mat

Patrí medzi základnú výbavu našej kliniky. Vyhrievacia podložka bola vyvinutá s ohľadom na bezpečnosť zvieratiek a teda nie je možné, aby jej použitím došlo k prehriatiu alebo popáleniu zvieratka, ale zároveň udržiava a zabezpečuje pacientom priamu distribúciu tepla. Veterinárna podložka je v našich ambulanciách poskytnutá pacientom počas hospitalizácie ako aj pred a počas trvania anestézie pri operačných úkonoch.

Katka_nova.png

Ultrazvuk

SonoScape E2

Ultrazvukové vyšetrenie je neinvazívna zobrazovacia technika, ktorá umožňuje vidieť vnútorné štruktúry tela. Táto technika je významná pri hodnotení srdcovej funkcie, identifikácii zmien v brušných orgánoch, ktorými sú pečeň, žlčník, slezina, obličky, nadobličky, močový mechúr, žalúdok, črevá, vaječníky, maternica, prostata.  Pri väčšine ultrazvukových vyšetrení nie je zvyčajne potrebná anestézia. Táto technika je úplne bezbolestná a väčšina zvieracích pacientov  bude počas vyšetrenia pohodlne ležať v prítomnosti svojich majiteľov. Nevýhodou ale je, že pre lepšiu kvalitu zobrazenia je potrebné vyšetrovanú oblasť oholiť.

Katka_nova.png

Zubná jednotka 

iM3 GS Deluxe s kompresorom

GS Deluxe je kompletná zubná jednotka, ktorá obsahuje vysokovýkonnú zubnú vŕtačku s vodným chladením, 3-cestnú vzduchovú vodnú striekačku s možnosťou výberu vody alebo chlorhexidínu a nízkorýchlostný nástavec na leštenie.  Zubná jednotka nám umožní jednoduhšie a šetrnejšie trhanie dvoj- a troj- koreňových zubov, brúsenie prerastajúcich zubov hlodavcom a leštenie zubnej skloviny špeciálnym gumeným nástavcom po každom prevedenom ošetrení.

Katka_nova.png

Zubný ultrazvuk 

iM3 LED P6 piezo

Jedným z najčastejších úkonov na našom pracovisku je periodontálne ošetrenie a odstránenie zubného kameňa. Dôležitosť tohto ošetrenia spočíva v odstránení vhodného priestoru pre rast a prežívanie baktérii v dutine ústnej. Piezoelektrický odstraňovač pracuje na princípe vibrácií, ktoré slúžia na rozrušovanie masy mineralizovaného zubného plaku, ktorý je nemožné odstrániť bežným čistením, zubnou kefkou. Lineárna vibrácia hrotu nezanecháva stopy na zubnej sklovine, čím je zmiernené riziko poškodenia skloviny.

Katka_nova.png

Anesteziologický prístroj na inhalačnú anestéziu

Eickemayer

Pomocou tohto zariadenia vieme regulovať hĺbku anestézie Vášho miláčika (psík, mačička, hlodavce, plazy, vtáky) pri rôznych chirurgických zákrokoch. Po ukončení anestézie je zvieratko takmer hneď hore, dokáže odísť po vlastných a nemusíte sa doma stresovať z vplyvu anestetík, pretože ich vyblokujeme ešte na klinike a zvieratko si od nás preberiete až keď je úplne pri vedomí. Inhalačná anestéza nám umožňuje vykonávať aj zdĺhavé zákroky pretože je výrazne šetrnejšia pre zvieratká najmä pre starších pacientov, či chorľavých oproti injekčnej anestézii.

Katka_nova.png

Hematologický analyzátor

Idexx ProCyte

Hematologický analyzátor používáme na vyhodnotenie krvného obrazu priamo na našej klinike, pracuje pomocou troch špeciálnych technológií na identifikáciu buniek. Táto špičková technológia krvného analyzátora prináša výsledky už do niekoľkých minút. Presné a rýchle zhodnotenie krvného obrazu napomáha odhaliť akékoľvek výkyvy v krvnom obraze ešte pred klinickým prejavom ochorenia. Okrem krvi ponúka možnosť analýzy brušnej, hrudnej a synoviálnej tekutiny.

Katka_nova.png

Biochemický analyzátor

Idexx CatalystOne

Komplexné diagnostické informácie, ešte počas návštevy pacienta. V rámci jedného testovania je možné zistiť výsledky až 34 biochemických parametrov a elektrolytov - diagnostika štítnej žľazy, pečene, obličiek, systémového zápalu a mnoho ďalšieho.  Základné vyšetrenie krvi odporúčame pri predoperačných vyšetreniach, pri návštevách geriatrických a chorých pacientov, pri preventívnych prehliadkach, či sledovaní pacientov v terapii.

Katka_nova.png

Analyzátor zrážanlivosti krvi                                           

Idexx Coag

Prístroj pomocou ktorého odhalíme predĺžené zrážacie časy už za pár sekúnd. Umožňuje diagnostikovať poruchy krvnej zrážanlivosti,  a tiež predchádzať komplikáciám s krvácaním počas operačného zákroku.

Katka_nova.png

Videootoskop 

Rigidný otoskop so zabudovanou kamerou nám ponúka jasný obraz z vyšetrovaných oblastí. Najčastejšie používáme tento prístroj na vyšetrovanie uší a nosovej dutiny pri odstraňovaní cudzích telies, taktiež nám umožní vyšetrenie vaginálnej sliznice u súk.

Katka_nova.png

Otoskop

Otoskopické vyšetrenie slúži na vizualizáciu a diagnostiku zmien vo zvukovode, zhodnotenie stavu ušného bubienka a vylúčenie prítomnosti cudzieho telesa – najčastejšie trávnej osiny.

Katka_nova.png

Čítačka čipov

Používa sa na prečítanie čísla čipu a identifikáciu zvieraťa. Po prečítaní čipu a zadaní údajov do CRSZ (Centrálneho registra spoločenských zvierat) vieme vyhľadať kontaktné údaje majiteľa a dátum vakcinácie proti besnote.

Katka_nova.png

Elektrokauter

Používa sa pri operačných zákrokoch najmä pri odstraňovaní novotvarov, mliečnej žľazy, kde pomocou elektrického prúdu dokážeme zastaviť krvácanie drobných cievok. Vieme ho taktiež využiť aj pri rezaní mäkkých tkanív.

bottom of page